Svadobný blog

kaderníctvo

5 krokov, ako vybrať to správne kaderníctvo pre Váš veľký deň

Už ste sa hrabali internetom a našli ste ten úžasný účes, ktorý by sa vám jednoznačne hodil? Alebo ste sa naopak zľakli tých hrôzostrašných módnych výstrelkov, ktoré po internete kolujú? Ako len v tom množstve nájsť to správne kaderníctvo?


Práve preto vám prinášame 5 jednoduchých krokov, ako nájsť toho správneho kaderníka / kaderníčku, jednoducho osobu, ktorá vás v ten váš veľký deň urobí najkrajšou. 🙂 Určite si vyhraďte čas na nasledujúce kroky, pretože nielen hľadanie po internete zaberá veľa času, ale najmä osobná návšteva salónov, a tvorba účesov.

KROK 1

Internet poznáte, tak klikajte:
Google, opýtajte sa všeobecne na sociálnych sieťach, tripadvisor, pýtajte si odporúčania priateľov, napíšte na svadobné portály, oslovte kamarátky, ktoré sa už vydali…
Vyberte si vo svojom okolí salóny a kaderníctva, prípadne kaderníkov živnostníkov.

kaderníctvo
Zdroj: internet

KROK 2

Už ste si vybrali? Nezabudnite si pozrieť ich hodnotenie, recenzie na sociálnych sieťach i na webe. A najmä – počúvajte svoju intuíciu. Ktoré z tých množstva miest sa ti najviac páčilo podľa obrázkov a hodnotení na internete? Vyber si 3. A choď tam. 🙂 Kto nevyskúša, nemôže súdiť. Slová na internete, ani tie krásne obrázky sa nie vždy musia rovnať skutočnosti.

svadobné kaderníctvo
Zdroj: internet

KROK 3

V týchto troch salónoch si nechajte spraviť svadobný účes. Máte viacero možností. Môžete prísť s fotografiou vášho vysnívaného účesu. Môžete im svoju predstavu o účese len opísať. Taktiež môžete kaderníkom prenechať plnú dôveru a nechať sa nimi prekvapiť.

TIP 1:

Keď viete, že vaše vlasy sú úžasné, keď sú natočené do vĺn, ale zároveň viete, že vám vlny dlho nevydržia, oboznámte svojich kaderníkov o tom.
účes kaderníctvo
Foto: Andrea Polakovičová

TIP 2:

Keď viete, že budete počas svadby stále tancovať, a nemáte rada spotené vlasy na svojom krku, povedzte im o tom. Nech vám vlasy zopnú alebo vypnú dohora.

TIP 3:

Po tohtoročnej skúsenosti so salónmi, vám dám jednu skvelú radu. Nespomínajte, že sa idete vydávať. 😀 Keď chcete ušetriť nejaké tie €, nehovorte, že potrebujete svadobný účes ako nevesta, lebo vám povedia aj 3-násobnú sumu. Povedzte, že chcete účes na svadbu, opíš im tvoje šaty, ukáž obrázok,… rovnako to platí aj o nechtoch, líčení, o spodnom prádle, o doplnkoch … ). Prípadne si porovnaj vopred ceny na internete.


účes nevesty
Zdroj: internet

KROK 4

Účesy si odfoťte do mobilu, poraďte sa s kamarátkami, ale aj budúcim manželom. Porovnajte trvanie účesu, krásu, štýlovosť, kvalitu vs. cenu – však to poznáte. 🙂

KROK 5

Vyberte si jeden víťazný! A zopakujte svoju návštevu v salóne. Samozrejme je možné, že kaderník/ kaderníčka môžu prísť aj k vám domov v deň svadby / obradu alebo fotenia. Hovorí sa, že muži ako kaderníci majú väčší cit pre jemnosť účesov a také to babranie sa napr. s kvetmi vo vlasoch. Tento predsudok zahoďte a vyskúšajte aj – aj.

Zdroj: internet

Nezabudnite následne svoju spokojnosť s účesom spomenúť v recenzii pre daný salón. Aby aj budúce nevesty mali možnosť ľahšej voľby. 🙂 Prajeme veeeeľa trpezlivosti pri česaní a všetkých ďalších prípravach.

Čítali ste už článok ako zabaviť počas svadby hostí? Rôzne aktivity, ktoré sme zažili na svadbách si prečítajte TU.

Napísala Petra Ragas

Newsletter

Zaregistrujte sa, aby Vám nič neuniklo zo sveta svadieb

Najnovšie články

zásnuby

Povedala áno!

Zásnuby. Náš nezabudnuteľný deň. Volám sa Viktória a verte či nie, často som rozmýšľala nad tým, ako ma môj budúci muž požiada o ruku. No ani vo

Čítať ďalej »
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky nás potešia, zanechajte komentár.x
()
x