Svadobný blog

kaderníctvo

5 krokov, ako vybrať to správne kaderníctvo pre Váš veľký deň

Už ste sa hrabali internetom a našli ste ten úžasný účes, ktorý by sa vám jednoznačne hodil? Alebo ste sa naopak zľakli tých hrôzostrašných módnych výstrelkov, ktoré po internete kolujú? Ako len v tom množstve nájsť to správne kaderníctvo?


Práve preto vám prinášame 5 jednoduchých krokov, ako nájsť toho správneho kaderníka / kaderníčku, jednoducho osobu, ktorá vás v ten váš veľký deň urobí najkrajšou. 🙂 Určite si vyhraďte čas na nasledujúce kroky, pretože nielen hľadanie po internete zaberá veľa času, ale najmä osobná návšteva salónov, a tvorba účesov.

KROK 1

Internet poznáte, tak klikajte:
Google, opýtajte sa všeobecne na sociálnych sieťach, tripadvisor, pýtajte si odporúčania priateľov, napíšte na svadobné portály, oslovte kamarátky, ktoré sa už vydali…
Vyberte si vo svojom okolí salóny a kaderníctva, prípadne kaderníkov živnostníkov.

kaderníctvo
Zdroj: internet

KROK 2

Už ste si vybrali? Nezabudnite si pozrieť ich hodnotenie, recenzie na sociálnych sieťach i na webe. A najmä – počúvajte svoju intuíciu. Ktoré z tých množstva miest sa ti najviac páčilo podľa obrázkov a hodnotení na internete? Vyber si 3. A choď tam. 🙂 Kto nevyskúša, nemôže súdiť. Slová na internete, ani tie krásne obrázky sa nie vždy musia rovnať skutočnosti.

svadobné kaderníctvo
Zdroj: internet

KROK 3

V týchto troch salónoch si nechajte spraviť svadobný účes. Máte viacero možností. Môžete prísť s fotografiou vášho vysnívaného účesu. Môžete im svoju predstavu o účese len opísať. Taktiež môžete kaderníkom prenechať plnú dôveru a nechať sa nimi prekvapiť.

TIP 1:

Keď viete, že vaše vlasy sú úžasné, keď sú natočené do vĺn, ale zároveň viete, že vám vlny dlho nevydržia, oboznámte svojich kaderníkov o tom.
účes kaderníctvo
Foto: Andrea Polakovičová

TIP 2:

Keď viete, že budete počas svadby stále tancovať, a nemáte rada spotené vlasy na svojom krku, povedzte im o tom. Nech vám vlasy zopnú alebo vypnú dohora.

TIP 3:

Po tohtoročnej skúsenosti so salónmi, vám dám jednu skvelú radu. Nespomínajte, že sa idete vydávať. 😀 Keď chcete ušetriť nejaké tie €, nehovorte, že potrebujete svadobný účes ako nevesta, lebo vám povedia aj 3-násobnú sumu. Povedzte, že chcete účes na svadbu, opíš im tvoje šaty, ukáž obrázok,… rovnako to platí aj o nechtoch, líčení, o spodnom prádle, o doplnkoch … ). Prípadne si porovnaj vopred ceny na internete.


účes nevesty
Zdroj: internet

KROK 4

Účesy si odfoťte do mobilu, poraďte sa s kamarátkami, ale aj budúcim manželom. Porovnajte trvanie účesu, krásu, štýlovosť, kvalitu vs. cenu – však to poznáte. 🙂

KROK 5

Vyberte si jeden víťazný! A zopakujte svoju návštevu v salóne. Samozrejme je možné, že kaderník/ kaderníčka môžu prísť aj k vám domov v deň svadby / obradu alebo fotenia. Hovorí sa, že muži ako kaderníci majú väčší cit pre jemnosť účesov a také to babranie sa napr. s kvetmi vo vlasoch. Tento predsudok zahoďte a vyskúšajte aj – aj.

Zdroj: internet

Nezabudnite následne svoju spokojnosť s účesom spomenúť v recenzii pre daný salón. Aby aj budúce nevesty mali možnosť ľahšej voľby. 🙂 Prajeme veeeeľa trpezlivosti pri česaní a všetkých ďalších prípravach.

Čítali ste už článok ako zabaviť počas svadby hostí? Rôzne aktivity, ktoré sme zažili na svadbách si prečítajte TU.

Napísala Petra Ragas

0 0 hlasovať
Hodnotenie článku

Najnovšie články

zásnuby

Povedala áno!

Zásnuby. Náš nezabudnuteľný deň. Volám sa Viktória a verte či nie, často som rozmýšľala nad tým, ako ma môj budúci muž požiada o ruku. No ani vo

Čítať ďalej »
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
0
Vaše myšlienky nás potešia, zanechajte komentár.x
()
x