Príchod nevesty k oltáru

Príchod nevesty k oltáru. Ako ho nepokaziť?

Príchod nevesty k oltáru je veľmi dôležitý.

Predtým, ako vstúpite do kostola, by ste mali vedieť, ako správne prísť k oltáru, aby sa nevytratilo čaro príchodu nevesty. Raz sa mi stalo, že príchod k oltáru nebol úplne správny a bohužiaľ “vďaka” tomu nenastal, ten jedinečný okamih, kedy ženích pozerá, ako jeho nevesta prichádza k nemu. Najprv prichádzali hostia, ktorí sa usadili. Potom nasledoval ženích s mamkou a hneď za ním išla nevesta s ockom. V podstate išli akoby spolu ženích s nevestou. Tým pádom ženích nevidel, ako jeho nastávajúca manželka prichádza.

Správne poradie pri príchode nevesty do kostola

V správnom poradí by mali najprv vstúpiť do kostola hostia. Po nich prichádzajú svedkovia. Za nimi prichádza ženích spolu s mamkou (niekedy prvou družičkou). Nevesta s ockom trošku počkajú, kým ženích príde až ku oltáru. Nakoniec prichádza nevesta s ockom (niekedy prvým družbom). Pred nevestou môžu ísť aj malé družičky, ktoré rozhadzujú pred seba na zem lupene kvetov alebo môžu priniesť obrúčky.

Dodržte naše odporúčanie a príchod nevesty k oltáru bude veľkolepý pre všetkých zúčastnených. 🙂

Ak by ste radi vedeli ako prebieha svadobný obrad v kostole, kliknite tu. Ak vás zaujíma priebeh celej svadby určite si pozrite krátky klip Aničky a Matúša.

Ján Zoričák

Ján Zoričák

Ján je svadobný kameraman, ktorý zachytáva dôležité okamihy života klientov, aby mali na tieto chvíle nádherné a živé spomienky.
Share on facebook
Zdielať na Facebooku
Share on twitter
Zdielať na Twitri
Share on linkedin
Zdielať na LinkedIn

Pridaj komentár

Súbory cookies používame pre lepší zážitok s našou web stránkou. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.